در این مقاله سعی داریم در رابطه با قیمت ظروف چوبی ایرانی و عوامل موثر بر قیمت آنها برای شما مطالبی را ارائه کنیم. ظروف چوبی یکی از جدید ترین و در عین حال با کیفت ترین ظروفی هستند که در طرح های متفاوت و با قیمت مناسب در اختیار مشتریان عزیز قرار می گیرند .در ادامه به توضیح بیشتری در رابطه با ظروف چوبی ایرانی می پردازیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

قیمت ظروف چوبی ایرانی

 مطالبی که در این مقاله در قالب پرسش و پاسخ در اختیار شما قرار داده می شود:
_ ظروف چوبی ایرانی از چه جنسی ساخته شده اند؟
_ ظروف چوبی ایرانی چگونه ساخته می شود؟
_ انواع چوب های قابل استفاده در ساخت ظروف چوبی ایرانی چه هستند؟
_ ویژگی های ظروف چوبی ایرانی چیست؟
_ مزایای استفاده از ظروف چوبی ایرانی چیست؟ و چگونه می تواند بر قیمت آن تاثیر گذار باشد؟
_ آیا جنس ظروف چوبی ایرانی می تواند در قیمت آن تاثیر داشته باشد؟
_ چه عواملی بر قیمت ظروف چوبی ایرانی موثر می باشد؟
 _ علاوه بر ظروف از چوب در ساخت چه نوع وسایلی در آشپز خانه بهره برده می شود؟
_ عوامل موثر بر قیمت اکسسوری های چوبی در منزل را چگونه می توان عنوان کرد؟
_ چگونه ماندگاری ظروف چوبی ایرانی می تواند بر قیمت آن ها تاثیر گذار باشد؟
_ آیا می توان ظروف چوبی ایرانی را از فروشگاه های اینترنتی خریداری نمود؟
_ نحوه خرید ظروف چوبی ایرانی از بازار های اینترنتی به چه صورت می باشد؟
_ خرید ظروف چوبی ایرانی از بازار های اینترنتی چه مزایایی به دنبال دارد؟

قیمت ظروف چوبی ایرانی

همانطور که گفته شد در سال های اخیر ظروف چوبی ایرانی توانسته اند به خوبی جای خود را بر سر سفره ها باز کنند این در حالی است که در نمای ظاهری آن ها هیچ زرق و برقی همانند سایر ظروف وجود ندارد اما اغلب افراد شیفته همین سادگی و زیبایی ظروف چوبی ایرانی شده اند به طوری که از این هنر علاوه بر ظروف غذایی در ساخت سایر وسایل مورد نیاز در آشپز خانه استفاده می شود. در ادامه شما را با انواع ظروف چوبی بسیار شیک و زیبا و عوامل موثر بر قیمت آنها، با توجه به جنس و کاربرد هر یک از ظروف چوبی ایرانی آشنا خواهیم کرد.

_ ظروف چوبی ایرانی از چه جنسی ساخته شده اند؟

شاید در ابتدا و با دیدن این سوال تعجب کنید و با خود بگویید که مشخص است جنس مواد به کار رفته در ظروف چوبی مسلما چوب می باشد اما هدف ما از مطرح کردن این سوال جنس چوب به کار رفته و مزایای استفاده از هریک از انواع مختلف چوب می باشد. به علاوه سعی داریم در رابطه با نحوه تاثیر گذاری جنس چوب به کار رفته در ساخت ظروف چوبی ایرانی در قیمت این گونه از ظروف آشپزخانه مطالب مفیدی را عنوان نماییم.
با توجه به مطالب عنوان شده ظروف چوبی ایرانی یکی از مهم ترین بحث های اخیر در میان آشپزها و کارشناسان تغذیه می باشد. نتایج عنوان شده را می توان به نفع ظروف چوبی ایرانی رقم زد، این محصولات با کیفیت به علت ساخته شدن از مواد اولیه کاملا طبیعی، مواد غذایی را در بهترین شرایط ممکن برای مصرف نگه می دارد.
به بیان دیگر کارشناسان آشپزخانه و تغذیه، ظروف چوبی ایرانی را  به عنوان مناسب ترین و باکیفیت ترین ظرف برای مصرف روزانه معرفی کرده اند، آن ها بر این باور هستند که واکنش غذایی در ظروف چوبی ایرانی بر خلاف دیگر ظروف با درصد بسیار پایینی صورت می پذیرد و احتمال خطرات ایجاد شده بسیار کمتر از حد انتظار می باشد.

_ ظروف چوبی ایرانی چگونه ساخته می شود؟

در گام اول برای ساخت محصولات چوبی باید به مقدار هزینه ای که برای ساخت ظرف یا محصول چوبی در نظر گرفته اید را برآورد کنید. چرا که قیمت در تمامی عواملی که منجر به ساخت و استفاده یک محصول می باشند موثر است. به عنوان مثال در زمان انتخاب، آیا کیفیت نوع چوب، لوازم جانبی، رنگ و روغن ترکیبی و سایر مواردی که منجر به ساخت یک بشقاب چوبی می شود برایتان مهم است؟ یا نه تنها یک تابلو تزئینی ساده برای گوشه ی سالن می خواهید که عمرش به یک سال بیشتر قد ندهد.

 

_ ظروف چوبی ایرانی چگونه ساخته می شود؟

 توجه داشته  باشید که برای ساخت ظروف چوبی ایرانی داشتن مهارت های لازم تراش کاری و به طور کلی خراطی به عنوان مهم ترین مبحث مورد توجه قرار می گیرد زیرا از مرحله ی اول تا لحظه ای که ظروف چوبی ایرانی به طور کامل ساخته می شود باید تمامی اقدامات به شکل کامل حرفه ای صورت پذیرد. به عبارت دیگر دستمزد خراط یکی دیگر از هزینه هایی می باشد که در قیمت ظروف چوبی ایرانی تاثیر مستقیم دارد.
توجه به تمامی موارد عنوان شده می تواند شما را برای ساخت یک محصول با کیفیت و عالی  هم یاری کند. در قسمت بعد به توضیح کامل در رابطه با نوع چوب و ویژگی های منحصر به فرد هر یک که به طور مستقیم بر قیمت ظروف چوبی ایرانی تاثیر گذار می باشند، می پردازیم. برخی  چوب ها دارای مرغوبیت و کیفیت بالا تری نسبت به سایر چوب های موجود در بازار هستند چرا که با توجه به سختی و مقاومت بالایی که دارند طبیعتاً تراش پذیری آن ها دشوار تر از سایر چوب ها با بافت کم تراکم می باشد، در نهایت محصول تولیدی از این جنس چوب با قیمت بالائی تولید و در اختیار مشتریان قرار می گیرد.
 نکات مهمی که در ساخت ظروف چوبی ایرانی باید به آن دقت داشت در مرحله اول نوع چوب مورد استفاده و گام دوم رنگ و روغن مورد استفاده می باشد. یکی از مهم‌ ترین موادی که می‌ توان با آن چوب را ضد آب کرد استفاده از سایر روغن های تثبیت کننده و جلا دهنده می باشد. همانطور که می دانید روغن و آب هیچ گاه با هم میانه ای نداشته اند و به نوعی اجسامی که با روغن پوشش داده می شوند آب گریز می شوند. روش‌ های بسیار زیادی برای پوشش دهی چوب وجود دارد اما برخی از روش ها به شکل همه گیر و عمومی هستند.
 یکی دیگر از مواردی که در ساخت ظروف چوبی ایرانی باید به آن توجه داشت استفاده از رنگ های غیر از رنگ خود چوب می باشد. البته به یاد داشته باشید که رنگ هایی مورد استفاده از لحاظ کیفیت دسته بندی می شوند و همین تفکیک مرغوبیت در قیمت ظروف چوبی ایرانی نقش بسزایی دارد.

 

_ ظروف چوبی ایرانی چگونه ساخته می شود؟

حال ممکن است در ذهن کاربر این سوال پیش آید که آیا ممکن است رنگ به کار برده شده در رنگ آمیزی ظروف چوبی ایرانی تاثیر منفی داشته باشد؟

 در پاسخ به این سوال صراحتا می توان گفت که میزان و جنس رنگ به کار رفته هم در قیمت ظروف چوبی ایرانی و هم در واکنش های غذایی نقش مهمی دارد. اجازه دهید کمی ساده تر در این رابطه توضیح دهیم. ظروف چوبی ایرانی در شرایط متفاوتی کاربرد دارند، برخی از آنها متناسب برای استفاده غذاهای گرم و برخی نیز برای دسر های سرد کاربرد دارند، این تفکیک غذایی میان ظروف چوبی ایرانی به واسطه میزان واکنش آن ها به دمای غذا می باشد.

 

حال ممکن است در ذهن کاربر این سوال پیش آید که آیا ممکن است رنگ به کار برده شده در رنگ آمیزی ظروف چوبی ایرانی تاثیر منفی داشته باشد؟

 توجه داشته باشید که جنس رنگ ها در واکنش آن ها به گرما بی تاثیر می باشد به عبارت دیگر رنگ‌ها از هر جنسی باشند در برابر گرما کم و بیش واکنش نشان می‌ دهند و اگر این تغیرات دمایی در روز چند مرتبه تکرار شود، قابل پیش بینی است که رنگ از بافت چوب جدا شود و همراه با غذا وارد بدن انسان شود، همین امر منجر شده که در سایر کشورها نیز از ظروف چوبی برای سرو دسر و سالاد استفاده می کنند.
 بهترین گزینه در رنگ آمیزی ظروف چوبی ایرانی انتخاب روغن های خوراکی می باشد و مناسب ترین انتخاب از میان روغن های خوراکی، روغن گردو و روغن کنجد هستند دلیل این انتخاب هم ساده است زیرا این دو نوع روغن، قدرت نفوذ پذیری بیشتری به بافت های چوبی نسبت به سایر روغن های خوراکی دارند. انتخاب روغن مناسب به عنوان جلا دهنده ظروف چوبی ایرانی با توجه به هزینه های متفاوتی که در بر دارند به عنوان عامل اصلی در قیمت نهایی ظروف چوبی ایرانی شناخته شده اند.

_ انواع چوب های قابل استفاده در ساخت ظروف چوبی ایرانی چه هستند؟

 نکته مهمی که در این قسمت قصد داریم به آن بپردازیم جنس چوب به کار رفته در ساخت انواع لوازم ظروف چوبی ایرانی می باشد. باید توجه داشته باشید که برای ساخت هر یک از ظروف چوبی آشپزخانه و سایر وسایل تزئیناتی که در ادامه در رابطه با آن توضیحاتی ارائه خواهیم کرد، نوع چوب به کار رفته حرف اول را می زند.

 

_ انواع چوب های قابل استفاده در ساخت ظروف چوبی ایرانی چه هستند؟

با توجه به جنس و ظاهر زیبای ظروف چوبی ایرانی در هر خانه ای حداقل یک ظرف از این جنس پیدا می شود ظروف آشپزخانه با تنوع بسیار بالایی رو به رو هستند اما وجود ظروف چوبی ایرانی می تواند صمیمیت و گرمی بیشتری به آشپز خانه بدهد. البته باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که جنس و نوع چوب به کار رفته در ساخت انواع ظروف چوبی آشپزخانه به عنوان مهم ترین عامل تاثیر گذار در قیمت ظروف چوبی ایرانی شناخته شده است.

 

_ انواع چوب های قابل استفاده در ساخت ظروف چوبی ایرانی چه هستند؟

 یکی از مواردی که در ساخت ظروف چوبی ایرانی باید در نظر گرفت، نوع چوب به کار رفته در ساخت آن می باشد چرا که برای ساخت هر یک از ظروف چوبی آشپزخانه و یا دیگر وسایل چوبی مورد استفاده با توجه به کاربرد آنها از یک نوع چوب استفاده می شود. در این قسمت سعی داریم در رابطه با نوع چوب مورد استفاده در ساخت انواع وسایل و ظروف چوبی و تاثیر آن ها در قیمت ظروف چوبی ایرانی ساخته شده مطالب مفیدی را بیان کنیم.

چوب بامبو:

بامبو یا همان نی خیزران ایرانی یکی از بهترین گزینه ها به جهت ساخت ظروف چوبی ایرانی می باشد. دلیل این انتخاب می تواند شستشوی راحت با آب گرم و صابون باشد علاوه بر این در عین ظرافت و سبکی مقاومت بالایی در برابر خش و خوردگی ها دارد و به علت قابلیت فرم دهی بالا قابل تبدیل به تمامی شکل های مختلف می باشد. به گونه ای که از این نوع چوب در اشکال مختلف همچون بشقاب، ماگ، قاشق و چنگال، سینی استفاده می شود.
 یکی دیگر از دلایلی که می توان بامبو را به عنوان برترین انتخاب برای ساخت ظروف چوبی ایرانی معرفی کرد خاصیت ضد میکروبی این جنس از چوب می باشد که می تواند در تامین ایمنی بدن نقش به سزایی داشته باشد چرا که در واکنش با غذای داغ و سرد تاثیری بر خاصیت غذا ندارد این در حالی است که سایر محصولات مشابه واکنش های مضری از خود نشان می دهند.

چوب گردو

 یکی از مهم ترین و در عین حال محبوب ترین چوب های به کار برده شده در ساخت ظروف چوبی، چوب گردو می باشد این چوب به خاطر داشتن قابلیت های فراوانی همچون بافت ریز و زیبا همراه با خاصیت مهم صیقل پذیری توانایی هرگونه کنده کاری و منبت کاری را برای سازندگان فراهم میکند . دیگر مزیت استفاده از چوب گردوه علاوه بر دارا بودن رنگ طبیعی خاکستری مایل به قهوه ای خود، قابلیت رنگ و نقش پذیری آن می باشد.
 تمامی مزایای عنوان شده در زمان استفاده از این چوب در ساخت ظروف آشپز خانه و سایر وسایل منزل به نحوی تاثیر مستقیم در قیمت تمام شده ظروف چوبی ایرانی دارد. کشش و مقاومت این چوب در برابر فشار در زمان ساخت برخی وسایل را می توان به عنوان ویژگی خاص آن معرفی کرد. لازم به ذکر می باشد که سازندگان محصولات چوبی از چوب درخت گردو در تهیه روکش، خراطی، ساخت مبلمان، مجسمه سازی، ساخت ظروف چوبی آشپزخانه، منبت کاری، معرق کاری بهره می گیرند.

چوب بلوط:

 از ویژگی های این چوب سنگینی و مقاومت بالای آن را میتوان عنوان کرد. از چوب گردو معمولا در ساخت کتابخانه ها، میز و صندلی و ظروف بزرگ و …. استفاده می شود. بافت درشت چوب بلوط در کنار رنگ قهوه ای روشنی که دارد به نمامی داخلی منازل گرمی و صمیمت خاصی می بخشد.
مقاومت بالای این چوب  به گونه ای می باشد که در برخی مواقع برای ساخت منزل نیز از آن استفاده می شود. چوب بلوط، فشرده و محکم است و نماد قدرت و استقامت است و قبل ها که ظروف چوبی ابداع نشده بود از آن به عنوان یکی از مهم‌ ترین مصالح ساختمانی در اروپای شرقی استفاده میشد. به هر حال با توجه به آنچه بیان شد دریافتید که نوع چوب بلوط و کاربرد های متفاوت آن به طور مستقیم در قیمت ظروف چوبی ایرانی تاثیر گذار می باشد.

چوب راش :

 به طور قطع یکی از دلایل محبوبیت و مهم ترین هدف خرید محصولات ساخته شده از جنس چوب راش رنگ زیبای کرم مایل به قرمز این چوب است. خطوط موجود در چوب نمای بسیار زیبا به ظروف چوبی ایرانی  می دهد. علاوه بر این مهم ترین عامل تاثیر گذار در قیمت نهایی محصولات خانگی ساخته شده از این جنس چوب را می توان به سایر ویژگی های مربوط به طرح و نمای لطیف آن در عین سنگینی و دوام این گونه از چوب اشاره کرد.
 از خصوصیات چوب راش می توان به نقش و نگار لایه لایه ای آن اشاره کرده، راش چوبی نیمه سنگین و دارای بافتی مشابه و تقریبا مقاوم در برابر حشرات و قارچها است همین امر منجر به استفاده زیاد از چوب راش در ساخت ظروف و سایر وسایل چوبی آشپزخانه و منزل شده است. مقاومت بالای گونه چوب راش دیگر عامل تاثیر گذار در قیمت نهایی ظروف چوبی ایرانی می باشد و به دلیل ابعاد و رطوبت مناسب تخته ها ضایعات کمتری، در امر فرآیند تولید محصولات چوبی آشپز خانه دارد.

چوب بالسا:

شاید نام معروف و همگانی نداشته باشد اما در صنعت و بازارهای تجاری به عنوان سبک ترین گونه چوبی شناخته شده است. رنگ سفید، زرد روشن و قهوه ای ملایم گونه های متفاوت از این چوب می باشند. از گونه های بی نظیر این چوب در ساخت انواع آثار هنری، تزیینی و ظروف چوبی ایرانی می توان استفاده کرد چرا که قابلیت فرم دهی بالایی در عین سختی دارند.

چوب شمشاد :

 مشخصه اصلی این نوع از چوب ها که بیشترین کاربرد آن در ساخت لوازم خانگی، صنایع دستی، تابلو های تزیینی خاتم کاری شده و سایر وسایل تزیینی آشپزخانه می باشد، سفت و سختی بالای آن و دوام زیاد این چوب در برابر حرارت است. این گونه از چوب ها به علت تراکم بالایی که در میان آوند ها و لیف های آن وجود دارد قابلیت چگالی بالا را در ظروف چوبی به وجود می آورد که باعث تاثیر گذاری در قیمت نهایی برخی وسایل می شود.

چوب آبنوس:

چوب سیاه رنگ این درخت جلوه زیبایی به وسایل ساخته شده از آن می دهد. چوب آبنوس را در ساخت جعبه های تزیینی ، برخی وسایل آنتیک و خاص آشپز خانه، میزو صندلی و دیگر وسایل به کار می برند. البته لازم به ذکر می باشد که این گونه از چوب به علت کمیاب بودن بسیار گران قیمت می باشد و استفاده از آن در ساخت وسایل می تواند نقش عمده ای در قیمت هر یک از ظروف چوبی ایرانی ساخته شده داشته باشد.

چوب ساج:

یکی از ویژگی های بارز این نوع از چوب ها مقاومت بالا، خوش نقش و تراش بودن و حالتی روغنی مانند آن است و مزیت اصلی آن توانایی بالایی که در مقابل کرم خوردگی و پوسیدگی دارد می باشد. همین ویژگی ها به عنوان عامل اصلی در قیمت نهایی ظروف چوبی ساخته شده هستند که بیشتر در صنعت مجسمه سازی و وسایل تزئینی و سایر آثار هنری کاربرد دارد.

چوب لاله درختی :

بافت های نزدیک بهم و متراکم، با ترکیب رنگ زرد و قهوه ای ملایم، چوب لاله درختی را یک انتخاب فوق العاده برای ساخت ظروف چوبی ایرانی عنوان می کند. از این گونه چوب به صورت عمده در ساخت زیورآلات، اسباب بازی و سایر وسایل تزئینی گران قیمت استقاده می کنند. کیفیت عالی ظروف چوبی ایرانی ساخته شده با چوب لاله درختی عاملی اصلی در مشخص شدن قیمت نهایی این محصول می باشد.

چوب نمدار:

یکی دیگر از چوب هایی که در صنعت ساخت ظروف چوبی ایرانی به کار برده می شود، چوب نمدار با تراکم بالا می باشد. چوب نمدار از طرح های راست تار، سبک و نرم به همراه رنگ صورتی همراه با بافت های ریز می باشد. چوب نمدار قابل ورق شدن است و نقش و نگار مشخصی ندارد.این نوع چوب، یکی از مرغوبترین چوب ها است که علاوه بر سایر وسایل خانگی، در جهت ساخت ظروف چوبی ایرانی به کار برده می شود.

چوب ماهون:

 بی تردید یکی از زیباترین و در عین حال گران قیمت ترین چوب هایی که می شود از آن به جهت ساخت سایر ظروف تزیینی چوبی ایرانی استفاده کرد، چوب ماهون می باشد. مبلمان گران قیمت، تابلو های خاتم کاری شده ارزشمند و سایر ظروف چوبی که به عنوان وسایل آنتیک منزل می توان از آن استفاده کرد را از چوب ماهون می سازند. این نوع چوب جزو زیباترین چوب های جهان به شمار می رود به علاوه زیبایی بی نظیر و منحصر به فرد آن یکی از شاخص های اصلی در قیمت نهایی محصول به دست آمده می باشد.

_ ویژگی های ظروف چوبی ایرانی چیست؟

 همانطور که پیش تر عنوان کردیم ظروف چوبی ایرانی یکی از محبوب ترین ظروف آشپزخانه به حساب می آیند. با یک نگاه ساده و سرسری به آشپزخانه می توانید یک یا دو ظرف ساخته شده از چوب را در آن ببینید. از بشقاب و کاسه گرفته تا تخته گوشت و یا یک کفگیر ساده همگی از جنس چوب و با کیفیت های متفاوت می باشد.
 از ویژگی های بارز ظروف چوبی ایرانی می توان بی زیبایی و سادگی آن اشاره داشت. همانطور که می دانید ظاهر ظروف چوبی ایرانی یکی از عوامل موثر در ایجاد اشتها است همچنین نمای خاصی در پذیرایی از میهمان ها را دارد. پس نکته مهم این است که بتوانیم در زمان انتخاب هر یک از ظروف مربوطه باید تمامی موارد را در نظر بگیرید.

 

_ ویژگی های ظروف چوبی ایرانی چیست؟

 یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه ظروف چوبی ایرانی این است که کمتر از ظروف فلزی و پلاستیکی میکروب ها و باکتری ها را جذب می کنند و از لحاظ بهداشتی قابل اطمینان تر می باشد. علاوه بر خاصیت ضد باکتری این ظروف از خش خوردگی و خراشیدگی سایر ظروف داخل آشپزخانه مصون می باشد. ظروف چوبی نسبت به سایر ظروف آشپزخانه وزن کمتری دارند و به نسبت ابعادی که دارند سبک تر هستند و در عین سبکی بسیار بادوام و سازگار با محیط هستند.
 در برخی موارد از ترکیب چوب با سایر فلزات، سرامیک و شیشه استفاده می کنند. به طور کلی ظروف چوبی ایرانی به نوعی برای انتخاب افرادی می باشد که خواهان فضایی گرم و دلنشین در منزل و آشپزخانه  هستند، ظروف چوبی هم به صورت دست سازه های زیبا و هم به صورت صنعتی تولید می گردند که البته نوع دست ساز این نوع از ظروف مانند صنایع دستی دیگر با ارزش تر هستند به طور کلی علاوه بر جنس ظروف چوبی ایرانی نحوه ساخت این مدل از ظروف چوبی مورد استفاده در آشپزخانه نیز بر قیمت نهایی آن موثر می باشد.

 

ظروف چوبی از انواع چوب ها از جمله چوب گردو چوب لاله درختی، چوب‌های جنگلی درختان اوجا و نارون،  چوب بامبو ، چوب زبان گنجشک و سایر درختان ساخته می شوند که هرکدام از ویژگی های ظاهری، رنگ، استحکام خاصی برخورداراند نکته قابل ذکر در این باره این می باشد که چوب های حرارت داده شده در زمان ساخت از مقاومت بالایی در برابر لکه و رنگ های طبیعی غذا دارند. علاوه بر این روکش های پلیمری ظروف چوبی ایرانی باعث می شود که این ظروف قابلیت شستشو را با دست و ماشین ظرف شویی داشته باشد.

اگر به خواهیم به طور کلی ویژگی های ظروف چوبی ایرانی را تیتر وار بیان کنیم به نمونه های زیر باید اشاره کرد:

 – کیفیت بالا
– استفاده از مواد طبیعی در تولید محصول
– جلای طبیعی
– محافظت عالی
– مقاوم در برابر لکه های ناشی از مواد غذایی
– دارای استانداردهای بهداشتی لازم
– سادگی و زیبایی
از دیگر ویژگی هایی که این محصول را از سایر محصولات مستثنا می کند، جنس و ماهیت اصلی چوب در هر نوع متفاوت می باشد. به عبارت دیگر همانطور که می دانید چوب یک نوع ماده غیر قابل واکنش می باشد که در برخورد و مقابله با گرما یا سرما هیچ گاه آن را از خود عبور نمی دهد.
همین امر باعث دوام و استقامت بالای این محصول تا سالهای طولانی می شود به نحوی می توان گفت که کیفیت ظروف چوبی ایرانی نسبت بقیه محصولات مشابه با جنس های مختلف بسار بالا می باشد. به علاوه جالب است بدانید که میکروب ها و باکتری ها چوب را نمی پسندند همین امر منجر می شود که جذب ظروف چوبی ایرانی نشوند به علاوه در صورت بروز هر اتفاقی و ورود ظروف چوبی ایرانی به محیط زیست با تجزیه سریع جذب طبیعت می شوند.

 

اگر به خواهیم به طور کلی ویژگی های ظروف چوبی ایرانی را تیتر وار بیان کنیم به نمونه های زیر باید اشاره کرد:

_ مزایای استفاده از ظروف چوبی ایرانی چیست؟ و چگونه می تواند بر قیمت آن تاثیر گذار باشد؟

 پس از آشنایی با ویژگی های منحصر به فرد ظروف چوبی ایرانی قصد داریم در این قسمت به مزایای استفاده از ظروف چوبی ایرانی و نحوه تاثیر این مزایا بر قیمت آن ها توضیحاتی ارائه دهیم لازم به ذکر می باشد که در ادامه به سوالاتی در رابطه با ظروف چوبی ایرانی که پیش آید بپردازیم.
– سازگار بودن با محیط زیست و طبیعت
– سلامت مواد تشکیل دهنده و عدم وجود هیچ خطری
– ماندگاری و عمر مفید طولانی مدت
– قابلیت عدم لکه پذیری و بو های نا مطبوع و ماندگاری بالا در برابر حرارت
– سطح صاف و صیقلی
– ظاهری دلنشین و شیک
– عدم چسبیدگی به سطوح و نخراشیدن ظروف تفلون و سایر ظروف
در ابتدا این سوال ممکن است برای همه پیش آید که چه دلیلی می تواند منجر به انتخاب ظروف چوبی ایرانی شود؟ در پاسخ به این سوال پاسخ های متعدد وجود دارد که مهم ترین آن ها می تواند سازگاری ظروف چوبی ایرانی با محیط زیست می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به ادامه مطالب توجه کنید.

 

_ مزایای استفاده از ظروف چوبی ایرانی چیست؟ و چگونه می تواند بر قیمت آن تاثیر گذار باشد؟

_ سازگاری ظروف چوبی ایرانی با محیط زیست:

 همانطور که در معرفی ظروف چوبی ایرانی عنوان شد یکی از فواید استفاده از این گونه از ظروف های آشپزخانه اطمینان از مواده سازنده آن می باشد. علاوه بر آن ظروف چوبی ایرانی به علت استفاده از چوب در ساخت آن یکی از مفید ترین محصولاتی می باشد که در صورت بازیافت و عدم کارآیی می تواند به راحتی در طبیعت تجزیه شود.همین امر باعث می شود ظروف چوبی ایرانی به عنوان یکی از بهترین منابع تجدید پذیر و سازگار با محیط زیست و طبیعت شناخته شده اند و این مزیت به عنوان اصلی ترین عامل تاثیر گذار بر قیمت ظروف چوبی ایرانی بیان شود.
 علاوه بر موارد عنوان شده می توان به حمل و نقل آسان ظروف چوبی ایرانی اشاره کرد. به عبارت دیگر این گونه از ظروف یکی از مناسب ترین انتخاب ها برای سفرهای طولانی مدت و یا تفریحات آخر هفته می باشد چرا که علاوه بر وزن سبکی که در حمل و نقل دارند در صورت بروز هر گونه مشکل همچون شکستگی و یا به هر نحوی قرار گرفتن ظروف چوبی ایرانی در طبیعت با سرعت خیلی بیشترنسبت به سایر ظروف آشپزخانه مشابه تجزیه و از بین می رود و به این ترتیب می توان از سلامت محیط زیست نیزمطمئن باشیم.

– سلامت مواد تشکیل دهنده ظروف چوبی ایرانی و عدم وجود هیچ خطری :

 یکی دیگر از مزایایی که باعث محبوبیت بیشتر ظروف چوبی ایرانی در میان خانم های خانه دار شده است، بی خطر بودن این محصول می باشد چرا که این روز ها یکی از بزرگترین دغدغه مادران سلامت ظروفی می باشد که افراد خانواده غذا را در آن میل می کنند.
همانطور که پیشتر عنوان نمودیم واکنش پذیری ظروف چوبی ایرانی با غذای داغ نسبت به سایر محصولات مشابه بسیار ناچیز و قابل چشم پوشی می باشد، سلامت ظروف مصرفی از لحاظ مواد تشکیل دهنده آن را نیز می توان به عنوان یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت این گونه از ظروف آشپزخانه معرفی کرد.

 

- سلامت مواد تشکیل دهنده ظروف چوبی ایرانی و عدم وجود هیچ خطری :

 علاوه بر آن استفاده از ظروف چوبی ایرانی به عنوان ظرف غذای کودک می تواند این اطمینان را به مادران بدهد که این گونه از ظروف های آشپزخانه  حتی در صورت شکستن بر خلاف سایر محصولات مشابه شیشه و پلاستیکی نیز به کودکان و خورد سالان آسیب نمی رسانند. به علاوه این سازندگان ظروف چوبی ایرانی این اطمینان را به شما می دهند که در تولید و ساخت این نوع از ظروف آشپزخانه از مواد شیمیایی استفاده نشده است و مصرف کنندگان می توانند با خیال راحت از این محصول استفاده نمایند.

– ماندگاری و عمر مفید طولانی مدت :

 یکی دیگر از دلایلی که می تواند به طور مستقیم بر روی قیمت ظروف چوبی ایرانی تاثیر گذار باشد میزان ماندگاری این گونه از ظروف آشپزخانه می باشد. همه ما خواهان آن هستیم که در قبال هزینه هایی که می کنیم محصولی باکیفیت و مرغوب که تا مدت های طولانی برای ما قابل مصرف باشد را صاحب شویم. ظروف چوبی ایرانی این امکان را برای مشتریان عزیز خود فراهم نموده که با صرف هزینه کمتر نسبت به سایر محصولات بهره لازم را ببرند.
 با انتخاب ظروف چوبی ایرانی تا زمان نسبتا طولانی می توانید از سلامت و کیفیت آن نسبت به سایر محصولات شیشه یا پلاستیکی بهره ببرید چرا که این محصول براساس شرایط ساخت و جنس آن دوام بسیار بالایی دارد و همین امر باعث شده است که در عین سختی و سفتی زیبایی دلنشینی برخوردار باشد.

– قابلیت عدم لکه پذیری و بو های نامطبوع و ماندگاری بالا در برابر حرارت :

 این اتفاق بی شک در زندگی تمامی خانم ها افتاده است که ظروف آشپز خانه پس از شستشویی چند باره نیز بو می دهد و یا بر روی یکی از بشقاب های سرویس غذایی لکه های سیاهی وجود دارد که با قوی ترین مواد شوینده نیز پاک نمی شود. ظروف چوبی ایرانی قابلیت این را دارند که پس از استفاده های طولانی مدت نیز شکل ظاهری خود را حفظ نمایند. به بیان دیگر این گونه از ظروف آشپز خانه به هیچ عنوان لکه را بر روی سطح خود نمی پذیرند و با یک شستشوی ساده، تمیز و عاری از هر گونه لک می شوند.
نکته بعدی که لازم دانستیم در رابطه با مزایای استفاده از ظروف چوبی ایرانی مطالبی عنوان کنیم عدم جذب بو های نامطبوع می باشد. این گونه از ظروف آشپز خانه به علت به کارگیری از مواد مرغوب و با کیفیت در ساخت آن ها هیچ گونه بویی را به خود جذب نمی کند و همین امر سبب شده که در میان محصولات مشابه ظروف چوبی ایرانی پرطرفدار و محبوب باشد.
علاوه بر مطالب عنوان شده باید گفت که ظروف چوبی ایرانی در برابر فشار آب گرم و سرد نیز مقاوم می باشد، به بیان ساده تر انبساط و انقباظی در زمان مواجه با آب با هر دمایی در این گونه از ظروف چوبی آشپزخانه صورت نمی پذیرد و در نتیجه هیچ گاه شکستگی هایی به این دلیل رخ نخواهد داد، همچنین ظروف چوبی ایرانی از مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت برخوردار هستند و اگر بخواهیم ساده تر در این باره مطالبی عنوان نماییم باید گفت که این گونه از ظروف چوبی آشپزخانه را می توان در شرایط کاملا سخت نیز امتحان کرد.

– سطح صاف و صیقلی :

 برخلاف ذهنیت اکثر مردم ظروف چوبی ایرانی از لطافت بالایی برخوردار هستند. سطح صاف و صیقل خورده آن ها ظاهری زیبا را در آشپزخانه هر خانمی به وجود می آورد. بر خلاف دیدگاه متفاوت افراد پس از گذشت زمان نیز حالت اصلی خود را از دست نمی دهند تنها کاری که باید برای حفظ زیبایی آن ها انجام داد روغن کاری این ظروف در طی مدتی پس از استفاده می باشد.
 سوالی که در اینجا ممکن است ذهن مشتریان را به خود مشغول کند این می باشد که آیا روغن کاری این گونه از ظروف چوبی آشپزخانه ممکن است باعث بروز برخی واکنش هایی شیمیایی در برخورد با غذای داغ شود؟ آیا ممکن است سلامت افراد مصرف کننده را به خطر بیاندازد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که استفاده از روغن های مخصوص سنتی و گیاهی هیچ عارضه ای را به دنبال ندارد و مشتریان می توانند این اطمینان را داشته باشند که با استفاده از هریک از روغن های نام برده دچار مشکل نخواهند شد.

– ظاهری دلنشین و شیک :

 ظروف چوبی ایرانی را می توان به عنوان یک هدیه ی بی نهایت زیبا و کاربردی بدون هیچ گونه ضرری انتخاب کرد. در واقع ترکیب چوب و سایر متریال های سرامیکی، فلزی و شیشه ای می تواند تشکیل یک نوع ظرف کاملا مدرن و امروزی را بدهد. با استفاده از ظروف چوبی ایرانی می توانید به سادگی طبیعت را به آشپزخانه خود ببرید.

– عدم چسبیدگی به سطوح و نخراشیدن ظروف تفلون و سایر ظروف

 یکی از بزرگترین مشکلات و دغدغه های خانم ها استفاده از قاشق ها و کفگیر هایی می باشد که کف قابلمه ها را با هر جنسی نخراشد.  خراشیدگی های روی دیگر ظروف آشپزخانه ظاهری ناخوشایند به آشپزخانه می دهد. اما با انتخاب سایر وسایل چوبی مشابه همچون کفگیر و قاشق های چوبی باعث می شود که سطوح تفلون سایر ظروف آشپزخانه در امان بمانند.

_ آیا جنس ظروف چوبی ایرانی می تواند در قیمت آن تاثیر داشته باشد؟

 همانطور که می دانید ظروف چوبی ایرانی در طرح ها، رنگ ها و با جنس های متفاوت از درختان ساخته می شوند. میزان تراکم بافت چوب، رنگ طبیعی آن و مقاومت و ماندگاری آن در برابر عوامل محیطی به عنوان مهم ترین عامل در قیمت نهایی ظروف چوبی ایرانی تاثیر گذار می باشد. توجه به میزان چوب به کار رفته در ساخت ظروف چوبی و متریال های دیگر استفاده شده در محصول مورد نظر می توان ظرف چوبی را قیمت گذاری کرد.
 قیمت ظروف چوبی ایرانی بستگی به موارد زیادی دارد. مواردی از جمله جنس و مواد مورد استفاده در ظروف چوبی ایرانی که ممکن است چوب یا سرامیک یا فلز باشد. حتی در ظروف چوبی ایرانی هم با در نظر گرفتن اندازه چوب مصرفی قیمت زیاد و یا کم می شود. همچنین ابعاد تمامی ظروف مورد نظر نیز روی قیمت نهایی بسیار تاثیر دارد. حتی می‌ توان گفت ابعاد ظروف در قیمت محصولات در تعیین قیمت نقش بیشتری دارد.

 

_ آیا جنس ظروف چوبی ایرانی می تواند در قیمت آن تاثیر داشته باشد؟

_ چه عواملی بر قیمت ظروف چوبی ایرانی موثر می باشد؟

 در رابطه با قیمت نهایی ظروف چوبی ایرانی می توان گفت که عوامل بسیاری در موثر و تاثیر گذار می باشند که به اختصار هریک را مختصرا توضیح خواهیم داد:

 

_ چه عواملی بر قیمت ظروف چوبی ایرانی موثر می باشد؟

_هزینه های مستقیم
هزینه هایی که به صورت مستقیم در ساخت و قیمت ظروف چوبی ایرانی تاثیر گذار می باشند شامل مواد اولیه ( جنس چوب مورد استفاده) زمانی که صرف تولید محصول مورد نظر می شود و استهلاک صنایعی که در ساخت ظروف چوبی ایرانی مورد استفاده قرار می گیرند.
_  نیروی کار
یکی دیگر از عواملی که بر قیمت نهایی ظروف چوبی ایرانی تاثیر گذار می باشند نیروی کاری است که برای ساخت محصول مورد نظر در اختیار قرار می گیرد. به بیان ساده تر شما تصور کنید ظروف چوبی ایرانی در کارگاهی تولید می شود و به تعداد افرادی که در ساخت ظروف مورد نظر تلاش می کنند حقوق تعلق می گیرد. علاوه بر آن مکانی که به عنوان کارگاه از آن استفاده می شود نیز هزینه هایی دارد. البته لازم به ذکر می باشد که دستگاه هایی که از آن برای ساخت ظروف چوبی ایرانی استفاده می شود نیز دخیل هستند.
حال فرض کنید ظروف چوبی ایرانی ساخته شده جز صنایع دستی باشد. به طبع قیمت این محصول به علت سایر عملیات منفردانه افزایش می یابد.
_ هزینه های غیر مستقیم
عامل دیگری که در مرحله آخر بر قیمت ظروف چوبی ایرانی تاثیر می گذارد هزینه هایی غیر مستقیم که شامل  سایر هزینه های رفت و آمد، خرید ملزوماتی که در ساخت محصولات مورد نظر تاثیر گذار هستند،هزینه های گارگاه از جمله آب و برق و… می باشند.
به طور کلی لازم است بدانید که تنها جنس و نوع چوب به کار رفته در ساخت ظروف چوبی ایرانی عامل اصلی قیمت این محصول نمی باشد و سایر پارامتر ها نیز در قیمت نهایی این گونه از ظروف مورد استفاده تاثیر گذار می باشد.

_ علاوه بر ظروف چوبی ایرانی  از چوب در ساخت چه نوع وسایلی در آشپز خانه بهره برده می شود؟

 اشاره مستقیم به نام  ظروف چوبی ایرانی به این معنا نیست که محصولات تنها در بشقاب و قاشق خلاصه شوند بلکه شامل تمامی محصولات و وسایلی می باشد که از چوب ساخته شده اند. برخی از اکسسوری های چوبی که در ادامه در رابطه با آن ها نیز مطالبی را عنوان خواهیم کرد هم به نحوی جز ظروف چوبی ایرانی می باشند.

 

_ علاوه بر ظروف چوبی ایرانی از چوب در ساخت چه نوع وسایلی در آشپز خانه بهره برده می شود؟

به عنوان مثال ترکیب چوب با سایر متریال ها مانند کفگیرهای چوبی دسته فلزی و یا قوری های پیرکسی که دسته و درب چوبی دارند و از این قبیل ظروف را به عنوان اکسسوری ها می توان شناخت. از چوب در ساخت زیورآلات و یا تسبیح  نیز استفاده می شود علاوه بر این در سال های اخیر از ترکیبات چوبی به عنوان بخش بزرگی از تزیینات داخلی منازل مخصوصا آشپز خانه ها نیز بهره می گیرند.

 

_ علاوه بر ظروف چوبی ایرانی از چوب در ساخت چه نوع وسایلی در آشپز خانه بهره برده می شود؟

_ عوامل موثر بر قیمت اکسسوری های چوبی در منزل را چگونه می توان عنوان کرد؟

 پیش از آن که به عوامل موثر بر قیمت اکسسوری ها بپردازیم اجازه دهید مطالبی در رابطه با مفهوم اکسسوری های چوبی یا لوازم جانبی که باعث زیبایی هرچه بیشتر منزل از جمله آشپز خانه می شود بیان کنیم.
ممکن است این اتفاق برای خیلی از خانم های خانه دار افتاده باشد که در دکوراسیون آشپز خانه جایی برای نگهداری از وسایل خود را نداشته باشند و همواره دغدغه کمبود جا یا نداشتن محل مناسب در کابینت آشپزخانه را داشته باشند. تنها راهی که می توان این مشکل را حل کند وجود مکان های اضافه و یا قفسه ها تعبیه شده در فضاهای بلا استفاده آشپزخانه می باشد.اکسسوری های زیبا و جا دار به طور کلی می تواند تمامی مشکلات آشپز خانه های کوچک را حل کند.

 

_ عوامل موثر بر قیمت اکسسوری های چوبی در منزل را چگونه می توان عنوان کرد؟

 به طور کلی در سال های اخیر نقش آشپز خانه علاوه بر مکانی برای پختن غذا به محیطی برای سرو غذا تبدیل شده است و همین امر سبب شده که خانم ها اهمیت بیشتری به ظاهر آشپزخانه بدهند. برای این کار برخی از افراد سعی می کنند از زیبایی و سادگی چوب برای زیباسازی آشپز خانه در قالب ظروف چوبی، کابینت ها ، تزیینات داخلی و گاهی دیواره های آشپزخانه استفاده نمایند.انتخاب هریک از گزینه های عنوان شده بنا بر مواد مصرفی و جنس چوب و عملیاتی که برای ساخت آن به کار برده می شود به طور مستقیم بر روی قیمت نهایی آن ها تاثیر مستقیم داشته باشد.

 

_ عوامل موثر بر قیمت اکسسوری های چوبی در منزل را چگونه می توان عنوان کرد؟

 یک آشپزخانه اگر ظاهری قشنگ داشته باشد، شما از ماندن در آنجا احساس بی حوصلگی نمی کنید. یکی از مصالحی که این روزها در نماسازی و طراحی فضای داخلی طرافداران بسیاری را به خود جلب کرده است چوب های براق در رنگ ها و طرح های مختلف می باشد، به زبان ساده تر استفاده از چوب موثرترین راه برای ایجاد ارتباط میان روح و طبیعت  در طراحی فضای داخلی به شمار می‌آید.
 به یاد داشته باشید که رنگ دیوار، سقف کفپوش و کابینت، چوب میز و صندلی از مواردی هستند که در طراحی داخلی باید به هارمونی آنها توجه بشود علاوه بر این استفاده از چوب در طراحی داخلی آشپزخانه این قابلیت را به طراح می دهد که بر اساس سلیقه خانم خانه وسایل مورد نیاز را برای جبران کمبود جای آشپز خانه فراهم کند.

 

_ عوامل موثر بر قیمت اکسسوری های چوبی در منزل را چگونه می توان عنوان کرد؟

 یکی دیگر از مواردی که می توان با استفاده از آن طبیعت را به منزل آورد وجود تزئینات چوبی مثل تابلوهای خاتم کاری و منبت کاری، گلدان هاو مجسمه های چوبی می باشد. به بیان دیگر اگر شما عاشق طبیعت هستید و نمی توانید بدون جنگل و درخت زندگی کنید پیشنهاد می کنیم از نمونه های عنوان شده در تزیینات منزل استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که به کار گیری چوب در هنر مجسمه سازی و ساخت تابلو های زیبا مستلزم زحمات فراوان و هزینه های قابل توجهی می باشد که در نهایت بر روی قیمت تزئینات و ظروف چوبی تاثیر مستقیم دارد.
 یکی از چوب هایی که بیشتر در ساخت ظروف چوبی ایرانی تزئینی و یا مجسمه ها مورد استفاده قرار می گیرد چوب گردو می باشد. به عبارت دیگر یکی از مهمترین دلایلی که از چوب گردو برای ساخت بسیاری از وسایل تزئینی استفاده می شود نه فقط زیبایی آن در واقع مقاومت آن به شدت زیاد است اما با توجه به  اینکه رنگ این چوب تیره است توصیه می شود در فضاهایی از این چوب استفاده شود که بسیار روشن بوده و از نور طبیعی روز به میزان کافی برخوردار باشند.
البته چوب گردو با رنگ روشن نیز وجود دارد اما در کشور ما کمیاب بوده و قیمت آن بسیار گران است به زبان ساده تر استفاده از چوب گردو در ساخت سایر ظروف چوبی ایرانی در هر شکلی و ظاهری یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت این ظروف می باشد.

_ چگونه ماندگاری ظروف چوبی ایرانی می تواند بر قیمت آن ها تاثیر گذار باشد؟

 حتما برای شما این اتفاق افتاده است که با دیدن یک ظرف چوبی و یا تابلو زیبا قصد خرید آن را داشته باشید، اولین موردی که در رابطه با خرید ظروف چوبی ایرانی به آن دقت می کنید این است که محصول چوبی خریداری شده تا چه زمانی می تواند برای شما ماندگار باشد؟ چه عاملی موجب ماندگاری این محصول می شود؟ ماندگاری ظروف چوبی ایرانی چه تاثیری بر قیمت نهایی آن دارد؟
 برای پاسخ به سوالات فوق بهتراست به نوع چوب به کار رفته شده و مراحل ساخت آن دقت کنید. به عنوان مثال اگر ظروف آشپزخانه شما از جنس چوب بامبو می باشد نگران عمر کوتاه و از دست دادن آن نباشید چرا که ظروف چوبی با دوام و ماندگاری را انتخاب کردید و در صورت بروز هر گونه خط و خش و یا ساییدگی می توانید با کمی روغن آن را جلا داده و به حالت اولیه در آورید.

 

_ چگونه ماندگاری ظروف چوبی ایرانی می تواند بر قیمت آن ها تاثیر گذار باشد؟

 در مقایسه ای کوتاه می توان گفت که اگر شما از تخته پلاستیکی به جای تخته چوبی استفاده می کنید باید توجه داشته باشید که پس از مدتی به علت برخورد چاقو و دیگر فلزات با پلاستیک بافت زبری ایجا می شود و باعث بروز مشکلاتی می شود این در حالی می باشد که چوب به علت طبیعی بودن مواد آن و ساخته شدن در دمای بالا ماندگاری و دوام بالایی دارد علاوه بر آن چاقو و سایر وسایل برنده را کند نمی کند و از همه مهم تر این است که در واکنش با سایر مواد غذایی واکنش منفی نشان نمی دهد همین امر سبب می شود که در خیلی از موارد استفاده از چوب در ساخت ظروف آشپزخانه بسیار مقرون به صرفه تر می باشد پس به طبع در ازای دادن مزایای عنوان شده ممکن است هزینه خرید ظروف چوبی ایرانی کمی بالا تر باشد.

_ آیا می توان ظروف چوبی ایرانی را از فروشگاه های اینترنتی خریداری نمود؟

 در پاسخ به این سوال باید گفت که این روزها با وجود پیشرفت تکنولوژی یکی از به روزترین و با کیفیت ترین روش های نام برده بازاریابی اینترنتی می باشد و افراد با استفاده از اینترنت می توانند بدون اینکه خود را به زحمت بیاندازند واراد دنیای بزرگ بازار مجازی شوند و با یک کلیک تمامی خرید های خود را در هر ساعت از شبانه روز انجام می دهند.
ظروف چوبی ایرانی نیز یکی از اقلامی می باشد که در بازار های اینترنتی به وفور دیده می شوند. تنوع محصولات و آشنایی با محصولات مربوطه از مزایای اصلی بازاریابی اینترنتی می باشد که در ادامه در رابطه با دیگر مزایای آن مطالبی را عنوان خواهیم کرد.

_ نحوه خرید ظروف چوبی ایرانی از بازار های اینترنتی به چه صورت می باشد؟

 همانطور که گفته شد بازاریابی اینترنتی بستری را برای افراد فراهم می کند که با استفاده از اینترنت توانایی خرید کالاهای مورد نیاز خود را داشته باشند. در این قسمت قصد داریم مختصرا در رابطه با نحوه خرید ظروف چوبی ایرانی ازبازارهای اینترنتی را بیان نماییم.
خریداران می توانند با جستجوی ظروف چوبی ایرانی مورد نظر در تمامی بازارهای اینترنتی موجود به شناخت مشخصات مربوط به محصول مورد نظر بپردازند. علاوه بر این در برخی موارد امکان ارتباط با  اپراتورهای مربوطه فراهم می باشد و خریدار می تواند به سادگی در رابطه با محصولات مورد نیاز سوالات خود را بپرسد.

 

_ نحوه خرید ظروف چوبی ایرانی از بازار های اینترنتی به چه صورت می باشد؟

_ خرید ظروف چوبی ایرانی از بازار های اینترنتی چه مزایایی به دنبال دارد؟

 در رابطه با مهم ترین مزایای خرید ظروف چوبی ایرانی از بازارهای اینترنتی مطالبی عنوان شد که در این قسمت قصد داریم شرح کاملی از مزایای خرید ظروف چوبی ایرانی از بازارهای اینترنتی را در اختیار شما قرار دهیم.
 همانطور که می دانید در زمان انجام خرید های اینترنتی ظروف چوبی ایرانی مورد نظر با تمامی مشخصات و تعاریف مربوطه در اختیار مشتریان و خریداران قرار می گیرد به بیان دیگر خریدار در کمال آرامش و در منزل خود می تواند مطالب مربوط محصول مورد نظر خود را مطالعه کند و در صورت ناشناخته بودن برخی موارد آن را در صفحات مختلف گوگل سرچ کند تا به اطلاعات کافی دست پیدا کند.

 

_ خرید ظروف چوبی ایرانی از بازار های اینترنتی چه مزایایی به دنبال دارد؟

 علاوه بر این خریدار می تواند بدون استرس و اضطراب از حضور فروشنده تمامی ظروف چوبی ایرانی موجود را از نظر بگذراند و در رابطه با هر کدام تا هر زمانی که بخواهد مکث کرده و مشخصات  آن را مطالعه کند  حتی می تواند پس از گشت و گذار فراوان بدون اینکه محصولی را خریداری کند صفحه بازار اینترنتی را ببندد.
 مزیت دیگری که باعث می شود ظروف چوبی ایرانی را از بازار های اینترنتی خریداری کنید  مدت مرجوعی کالا می باشد. هرچند که خریدار با استفاده از اطلاعات دقیقی که در رابطه با جنس، رنگ، اندازه و قیمت هر یک از ظروف چوبی ایرانی در اختیار دارد با دستی باز خرید را انجام می دهد. علاوه بر آن می تواند تمامی نظرات خریداران دیگر را در رابطه با ظروف چوبی ایرانی و نحوه استفاده از آن مطالعه کند.
مقاله قیمت ظروف چوبی ایرانی ئر این لحظه به پایان رسید . امید بر آن است که مطالب عنوان شده مفید بوده باشد. از اینکه تا انتهای مقاله ما را همراهی کرده اید بی نهایت سپاس گزاریم.

 

منبع : سایت فارست مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *