معرفی کتاب

درباره کتاب اثر مرکب

اگر به کتاب و کتاب خوانی علاقه دارید و قصد ایجاد تحول در زندگی شخصی و شغلی خود را دارید، توصیه می‌کنیم کتاب اثر مرکب را مطالعه کنید. خالق این کتاب دارن هاردی نویسنده آمریکایی می‌باشد که این کتاب را با محوریت آشنایی با مهارت‌های زندگی و راه‌های رسیدن به موفقیت نوشته است. این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه با یادگیری اصول اساسی زندگی به موفقیت در زمینه‌های مختلف برسید.

معرفی کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) اثر دارن هاردی نویسنده معروف آمریکایی می‌باشد که در زمینه مهارت‌های زندگی و موفقیت در سال ۲۰۱۰ میلادی نوشته شده است. در این کتاب به شما روش‌های موثر در ارتباط با تحولات زندگی شغلی و شخصی آموزش داده خواهد شد. اغلب نویسندگان معروف دنیا محتوای این کتاب را به عنوان یک برنامه عملی برای دستیابی به موفقیت تحسین کرده اند.

به طور کلی کتاب اثر مرکب به شما می‌آموزد که چگونه با اهمیت دادن به تصمیمات کوچک که اثر تجمعی بر زندگی دارند، به تغییرات مثبت و پایداری برسید و چگونه با پذیرش مسئولیت‌های زندگی به زندگی موفق‌آمیزی دست پیدا کنید. در واقع محتوای این کتاب به شما می‌آموزد که بر اصول اساسی موفقیت تمرکز داشته باشید تا به هر آنچه که می‌خواهید، دست پیدا کنید.

آشنایی با دارن هاردی

دارن هاردی نویسنده آمریکایی در ۱ فوریه ۱۹۷۱ میلادی دیده به جهان گشود. این نویسنده، سخنران و مشاور آمریکایی در مجله موفقیت ناشر بوده است و نسخه‌های پرفروش نیویورک تایمز را نوشته است. او از دسامبر ۲۰۰۷ تا دسامبر ۲۰۱۵ در مجله موفقیت فعالیت داشته است و سپس برای کسب موفقیت‌ها و تجربه‌های بیشتر از این مجله کناره گیری کرد. از جمله کتاب‌های معروف این نویسنده، می‌توان به اثر مرکب، ترن هوایی کارآفرینی، رهبری قرن ۲۱، دیوانگان ثروت ساز، تصمیمات سرنوشت ساز و… اشاره کرد.

محتوای کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب یکی از فوق العاده‌ترین کتاب‌های انگیزشی و آموزشی جهت رسیدن به موفقیت‌های شغلی و شخصی به شمار می‌آید که در ۶ فصل نگارش شده است. در ادامه این بخش به طور مختصر به مفهوم هر فصل اشاره خواهیم کرد:

فصل اول: اثر مرکب در عمل

در این فصل از کتاب به آشنایی با مفهوم اثر مرکب پرداخته خواهد شد و مهمترین عامل در کسب موفقیت، ثبات قدم و حفظ آن معرفی شده است.

فصل دوم: انتخاب ها

در این فصل به این نکته اشاره خواهد داشت که هر انتخاب و تصمیم جزئی و کم اهمیت، تاثیر مستقیم بر زندگی انسان دارد.

فصل سوم: عادت ها

این فصل از کتاب به تاثیر عادت‌ها بر انتخاب و تصمیمات افراد می‌پردازد که چگونه یک عادت خوب سبب رسیدن انسان به موفقیت در زندگی خواهد شد.

فصل چهارم: تکانش

دارن هاردی در این فصل از کتاب، تکانش را یکی از قدرتمندترین عوامل کسب موفقیت معرفی می‌کند. در واقع تطبیق پذیری با شرایط و برداشتن قدم‌های کوچک تا رسیدن به عادت‌های مثبت نوعی تکانش بزرگ محسوب می‌شود.

فصل پنجم: تاثیرات:

در فصل پنج این کتاب به ۳ نوع از تاثیرات مهمی که بر روند حرکتی شما اثر خواهند گذاشت، اشاره می‌شود که عبارتند از: افکاری که به ذهنتان خطور می‌کنند، افرادی که با آن‌ها زمان را سپری می‌کنید و محیط اطرافتان.

فصل ششم: شتاب بخشیدن:

در این فصل به شما آموزش داده خواهد شد که چطور و چگونه با موانع به وجود آمده در مسیر حرکتی برخورد نمایید و مبارزه قاطعانه ای را برای حل مشکلات داشته باشید.

۹ درس مهم و کاربردی کتاب

شما با مطالعه کتاب اثر مرکب حداقل ۹ درس مهم و اساسی برای رسیدن به موفقیت در زندگی می‌آموزید که این درس‌های مهم و کاربردی عبارتند از:

  1. ایجاد اثر مرکب از طریق مجموعه ای از انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه به منظور رسیدن به نتایج شگرف
  2. توجه به اثر موجی برخی از اعمال و افعال مثبت و منفی بر اهدافمان
  3. رسیدن به موفقیت با تلاش، نظم، عادت‌های خوب و تصمیمات درست
  4. توجه به انتخاب‌ها در زندگی
  5. اصل خوش شانسی متشکل از آمادگی، نگرش، فرصت و  اقدام بنا
  6. انجام عادت‌های خوب و ثبات قدم در انجام آن‌ها در تمام مراحل زندگی
  7. تکانش بزرگی و مهم در زندگی یعنی تمایل به حرکت داشتن باترکیب اثرمرکب، اثر موجی و عادت‌های خوب
  8. داشتن نظم و ثبات قدم در زندگی
  9. آگاهی از عوامل تاثیرگذار بر ما از قبیل افراد و محیط پیرامونی

جمع بندی

به دنبال رسیدن به موفقیت هستید؟ می‌خواهید اصول و فنون کسب موفقیت را بیاموزید؟ کتاب اثر مرکب دارن هاردی با محوریت آغاز جهشی در زندگی و رسیدن به موفقیت به شما در کسب درآمد بیشتر در حیطه فعالیتتان کمک خواهد کرد. این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های آموزش عملی رسیدن به موفقیت محسوب می‌شود.

به منظور خرید کتاب اثر مرکب، می‌توانید به  کتابفروشی‌های سطح شهر و فروشگاه‌های اینترنتی معتبر مراجعه کنید تا با مطالعه این کتاب ارزشمند با اصول و مهارت‌های لازم جهت کسب موفقیت آشنا شوید.

منبع: سایت کتابچی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *